راهنمای خریدراهنمای خرید کالای دیجیتالراهنمای خرید لپ تاپراهنمای خرید موبایل

🔻صفر تا صد🔺 خرید اقساطی لپ‌تاپ و گوشی در کالاوما (azkivam)

در شرایط تورمی جامعه خرید اقساطی توجیه پذیرتر از همیشه است. شرایط اقتصادی و بی‌ارزش شدن پول باعث شده تا خرید اقساطی کالا‌های دیجیتال مثل لپ‌تاپ و موبایل و… تقاضای بیشتری از قبل داشته باشد. بدیهی‌ست که وظیفه‌ی هر کسب و کاری این باشد تا فضای بهتری را برای خرید و فروش کالا‌های خود به وجود بیاورد تا مشترانش بتوانند، با راحتی بیشتر و پرداخت بلند مدت نیاز‌های خود را رفع و رجوع نمایند.
کالاوما هم طبق درخواست‌های متعدد کاربران خود تصمیم گرفت، تا مجدداً این شرایط را برای مشتریان خود ایجاد نماید. برای اینکار با شرکت‌های متعددی وارد مذاکره شد، که از آن میان ازکی وام را به خاطر شرایط بهتری که برای کاربران خود فراهم نموده بود اانتخاب نمود.

خرید اقساطی چیست؟

اگر بخواهیم تعریف کاملی از خرید اقساطی عنوان کنیم، باید بگوییم که خرید اقساطی را می‌توان خریدی دانست که در آن خریدار بخش کمتری از پول کالا را به صورت نقدی پرداخت می‌کند و بعد متعهد می‌شود، تا مابقی پول را در قسط‌ها یا فواصل زمانی مختلف و مشخص، پرداخت نماید. وجهی که در هر قسط پرداخت می‌شود، هم دقیقاً وجه مشخصی است. این شیوه از خرید (خرید اقساطی و خرید قسطی لپ تاپ) دارای مشخصاتی است و هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزیت‌هایی را به دنبال دارد.

خرید اقساطی چیست؟

چرا خرید قسطی؟

برا‌ی خرید کالا‌های دیجیتال که معمولاً نیاز امروزه‌ی همه‌ی ما هستند و دائماً در شرایط جامعه در حال تغییرات قیمتی شدید هستند، خرید اقساطی امری منطقی‌ست. چه بخواهیم لپ تاپ مهندسی بخریم چه تبلت دانش‌آموزی، شاید کمتر بتوانیم این خرید‌ها را به تعویق بیندازیم. اگر بودجه کافی برای خرید نداشته باشیم، خرید قسطی شاید تنها انتخاب ما خواهد بود. ضمن اینکه تا اقساط به اتمام برسند، ما در حال استفاده از کالای مورد نظرمان هستیم. در این روش معمولاً بخشی از بهای کالا را می‌پردازیم و مابقی وجه آن را در قسط‌های مشخص شده پرداخت می‌کنیم.

در خرید اقساطی کالا‌های دیجیتال پس از پرداخت پیش‌پرداخت و متعهد شدن برای پرداخت بقیه پول به صورت اقساط، کالای مورد نظر به ما تحویل داده خواهد شد و ما می‌توانیم بدون صرف وقت از کالای مورد نظر استفاده نماییم.

 • خرید تجهیزات گران قیمت به صورت قسطی، بار و فشار مالی را از خریدار کم می‌کند.

نیازمندی‌های معمول خرید به صورت اقساط:

 • پرداخت مبلغ اولیه ( که ما دریافت نمی‌کنیم)

معمولاً بخشی از قیمت کالا در هنگام خرید از مشتری دریافت می‌شود.

 • چک یا سفته

فروشنده به ازای تسهیلاتی که به مشتری ارائه می‌دهد قطعاً چک یا سفته دریافت می‌نماید.

 • اعتبار مالی یا ضامن (در کالاوما بدون ضامن خرید کنید)

برخی از فروشگاه‌ها کالا، همراه داشتن یک ضامن معتبر برای خرید کالا‌هایی که قیمت بالا و بهای سنگین دارند را جزء شرایط خرید اقساطی قرار می‌دهند و مشتری می‌بایست یک ضامن معتبر جهت تضمین پرداخت اقساط معرفی نماید.

مراحل خرید اقساطی از شریک تجاری کالاوما (ازکی)

خرید اقساطی، به عنوان مثال خرید اقساطی گوشی و خرید قسطی لپ تاپ، در مجموعه ازکی وام، توسط فروشگاه اینترنتی کالاوما، مراحلی دارد که به شرح زیر است:

۱. مراجعه به سایت ازکی‌وام azkivam.com

در مرحله اول باید به سایت اصلی ازکی‌وام مراجعه کرده و مراحل زیر را در آن انجام دهید.

خرید اقساطی

۲. ثبت نام در سایت

برای دریافت اعتبار باید شماره موبایلتان را وارد و ثبت‌نام کنید. پس از ثبت نام و ورود به حساب، میزان اعتبار مورد نظرتان و تعداد اقساط را انتخاب می‌کنید. سپس فرم‌های اطلاعات هویتی را تکمیل کنید و به مرحله اعتبارسنجی بروید.

خرید اقساطی گوشی

۳. اعتبار‌سنجی

از اعتبارسنجی سابقه فعالیت بانکی استفاده می‌کنیم. برای اعتبارسنجی حتما باید با شماره موبایلی که به نام خودتان است، وارد درگاه پرداخت شوید. مؤسسه مشاور رتبه بندی ایران ۱۰ هزارتومان برای این اعتبارسنجی دریافت می‌کند.

خرید قسطی لپ‌تاپ‌ها

۴. بارگذاری مدارک

پس از اینکه نتیجه اعتبارسنجی شما از سابقه فعالیت بانکی دریافت شد، در صورت نداشتن اقساط معوق و چک برگشتی، تصویر مدارک‌تان را بارگذاری کنید. در این مرحله باید تصویر کارت ملی، شناسنامه و یک برگ چک صیادی (که قرار است به عنوان ضمانت ارائه دهید) بارگذاری شود، در این مرحله لازم نیست مبلغی روی چک نوشته باشید، تصویر یک چک سفید جهت استعلام کافیست.

خرید قسطی لپ تاپ

۵. تحویل مدارک و امضای قرارداد

همکاران ما مدارک شما را بررسی می‌کنند و در صورت تایید برای ادامه‌ی مراحل، از طریق تماس تلفنی یا پیامک به شما اطلاع می‌دهند. شما کافیست چک را طبق توضیحاتی که به شما خواهند داد، تکمیل کرده و زمان و مکان مراجعه‌ی نماینده‌ی ما را انتخاب کنید، در این مراجعه، قرار داد را امضا می‌کنید و چک را تحویل می‌دهید.

خرید قسطی ازکی‌وام

۶. خرید اعتباری

پس از تایید، اعتبار به حساب شما اضافه می‌شود. کافیست هنگام خرید از فروشگا‌ه‌ کالاوما در قسمت پرداخت، درگاه خرید اقساطی ازکی‌وام را انتخاب کنید. زمان شروع پرداخت اقساط شما طبق طرحی که خودتان انتخاب کرده‌اید، شروع می‌شود.

ازکی‌وام

چطور می‌توانم از سایت کالاوما خرید اقساطی داشته باشم؟

پس از ورود،‌ ثبت نام و تکمیل مراحل در وبسایت ازکی وارد سایت کالاوما شده و خرید خود در بازه اعتباری را انجام می‌د‌هید. بعد از تکمیل خرید کافی‌ست وارد درگاه ازکی‌وام بشوید و مراحل پرداخت را به اتمام برسانید.

اگر میزان اعتبارم کمتر از قیمت کالای مد نظرم بود باید چه‌ کاری انجام دهم؟

باید مبلغ باقی‌مانده را به کارت اعتباری خود در ازکی واریز نمایید تا اعتبارتان در ازکی افزایش یابد. سپس با اعتبار موجود در کالاوما اقدام به خرید نمایید.

بعد از خرید اعتباریم آیا می‌تونم مجددا درخواست اعتبار بدم؟

در همه فرآیندها پس از خرید نهایی و شروع اقساط امکان درخواست اعتبار جدید وجود ندارد، فقط در بای چک امکان خرید مجدد زیر ۳ هفته امکان پذیر می باشد در صورتی که اعتبار شما باقی مانده باشد.

آیا در صورت خرید با تعداد اقساط کمتر، سود پرداختی کمتر خواهد بود؟

بله قطعا در ازای تعداد اقساط کمتر، سود کمتری پرداخت می کنید.

۲۸ دیدگاه

 1. سلام و وقت بخیر
  ای کاش با یه جایی قرارداد میبستید که بشه با سفته هم این اعتبار رو دریافت کرد و قسطی خرید کنیم
  همه که چک ندارن

  1. سلام؛ این امکان در حال حاضر فقط برای تهران و البرز ممکن هست، ولی به زودی این امکان برای استان‌های دیگر نیز فراهم می‌شود. 🙏

  1. در حال حاضر بله، ولی در آینده نه چندان دور با شرکت‌های بیشتری قرارداد همکاری خواهیم بست.

  1. سلام
   متاسفانه این شرایط دریافت وام رو شزکت ازکی وام قرار داده و ما در صدد عقد قرارداد با دیگر شرکت‌ها هستیم که شرایط دریافت وام با سفته هم فراهم بشه.

 2. سلام روزتون به خیر، ببخشید ساید ازکی وام تا سقف ۵۰ میلیون تومن اعتبار بهمون میده. یعنی فقط از ۲۵ میلیون تومنش میتونیم توی فروشگاه شما استفاده کنیم؟
  الان مثلا اگر من ۵۰ میلیون اعتبار بگیرم از ازکی وام، و بخوام مثلا یک وسیله ۳۵ میلیونی بگیرم چه اتفاقی میافته؟

  1. سلام به شما،
   هرچقدر شما در ازکی وام اعتبار داشته باشید، می‌تونید توی فروشگاه کالاوما هم خرید کنید.
   این ۲۵ میلیون تومان برای آپدیت قبلی ما بوده. 🙏

   1. سلام، وقت شما بخیر.
    لینک زیر نام فروشگاه‌های هست که طرف قرارداد با ازکی‌وام هستند که فروشگاه اینترنتی کالاوما هم جزو آنها هستش.
    https://azkivam.com/shops/digital-goods
    و شما می‌تونید به راحتی خرید کنید. در واقع شرایط خرید اقساطی ما در ازکی، فعال هست دوست عزیز.

  1. سلام
   فقط چک صیادی قبول می‌کنند، ولی شما باز هم می‌تونید به سایت از‌کی‌وام برید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

   1. اعتبار مي دهند ولي فقط براي خريد از دو فروشگاه اسنوا و گلدايران ، براي ساير فروشگاه ها اعتبار نمي دهتد . شما بايد اطلاع داشته باشيد قاعدتا !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.