نمایش صفحه 1 از 11
مرتب سازی بر اساس
جستجوی پیشرفته
مرتب سازی بر اساس:
 • پیشنهادی
 • ارزانترین
 • گران ترین
 • جدیدترین
 • پرفروش‌ترین‌
 • پربازدیدترین
 • بیشترین تخفیف
125,000 تومان
8 425,000
389,000 تومان
شگفتانه امروز
5 ( 1 )
215,000 تومان
جستجوی پیشرفته
محدوده قیمت
برند ها
 • Miscellaneous
 • Houpaa
 • mostafil
 • libellud
 • fekrane
 • Roomiz
 • hounamic
 • CGE
 • zingobazi
 • bazita
 • baziman
 • fekravaran
تعداد بازیکن
رده سنی
سبک
نوع
رنگ محصول
اعمال کردن

خرید و قیمت بازی فکری

به بازی هایی که در دوران کودکی خود آنها را انجام می دادید فکر کنید. آیا امروز هم برای بازی کردن وقت دارید و برای این کار زمانی را در نظر گرفته اید؟ یا شما نیز فکر می کنید بازی کردن یک عمل بیهوده و بی حاصل بوده که تنها برای پر کردن اوقات فراغتتان آن را انجام می داده اید؟

برخی به غلط تصور می کنند که این سرگرمی تنها به بازه زمانی بر می گردد که هر انسانی در دوران کودکی خود به سر می برده است. تحقیقات زیادی نشان می دهد که این تصور کاملا اشتباه است. این باور که بازی تنها مخصوص کودکان است، یک باور قدیمیست و چیزی که امروزه به وضوح می توان به آن اشاره کرد، آن است که بزرگسالان نیز به این سرگرمی نیاز دارند.

جالب است که بدانید اختصاص دادن یک زمان هر چند کوتاه برای فعالیت هایی مانند بازی فکری و سرگرمی، می تواند به شما در کنترل و کاهش میزان استرس، تقویت خلاقیت و ... کمک کند.

زندگی که در آن لحظه ای برای سرگرمی وقتی در نظر گرفته نشده، بسیار کسل کننده است. گاهی فعالیت های روزانه و کار در بیرون از منزل روح انسان را با خستگی مواجه می کند. متاسفانه خیلی وقت است که بازی کردن جای خود را به فعالیت های کم ارزشی هم چون گشت و گذار در شبکه های مجازی داده و مانع از رشد و پرورش خلاقیت انسان شده است. امروز ما برای بازی کردن وقت نداریم و تصور می کنیم این عمل، یک عمل بیهوده و بی حاصل است.

فواید بازی فکری

اگر بازی کردن واقعا یک فعالیت بی هدف و بدون نتیجه باشد، پس چرا از زمانی که بشر خود را شناخته به دنبال این موضوع بوده است. بازی ها با داشتن تنوع زیاد، فواید جسمی، روحی، عاطفی و اجتماعی مختلفی را برای انسان به همراه دارند. انجام بازی فکری برای رشد بدن و مغز انسان لازم است و به همین دلیل نمی توان از داشتن آنها در زندگی روزانه چشم پوشی کرد.

تقویت کننده مغز

یکی از قسمت های بدن که رشد و تقویت آن در آینده یک کودک می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد و به نوعی موفقیت او را تضمین کند، مغز است. تحقیقاتی که بر روی موش ها انجام شده نشان می دهد که موش هایی که بازی می کنند، مغز آنها خصوصا در ناحیه مخچه، رشد بیشتری دارد. این تحقیق بیان می کند که بازی فکری نقش مهمی در شکل گیری مغز و بهینه سازی کنترل عضلات دارد.

از آنجایی که معمولا در حین بازی بین کودکان و افراد بزرگسال، مکالماتی وجود دارد، همین عامل به ظاهر ساده می تواند ارتباطات مغزی را در آنها تقویت کند. به عبارت دیگر بازی برای رشد و تکامل مغز سالم، بسیار کاربردی است.

حتی در بزرگسالان نیز این مساله می تواند باعث فعال نگه داشتن مغز و کاهش استرس نیز شود. بازی فکری از زوال عقل جلوگیری کرده و تاثیر زیادی بر روی افزایش کیفیت زندگی خواهد داشت.

افزایش هوش هیجانی و اعتماد به نفس

یکی از ترفندهایی که کودکان می توانند با استفاده از آن هوش هیجانی و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند، بازی ها هستند. کودکان در حین بازی فکری می توانند به طور طبیعی یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را کنترل کنند و آن را بروز دهند. این مورد برای کودکانی که در کمتر حرف زده و درون گرا تر هستند بسیار راهکار خوبی است تا تجربیات و سرخوردگی های خود را از این طریق بیان کنند.

علاوه بر هوش هیجانی، بازی فکری به کودکان اعتماد به نفس نیز می دهد. این امر به کودک شما آموزش می دهد که چگونه برای یافتن جایگاهش در این دنیا تلاش کند و برای چالش هایی که در آینده ممکن است با آن رو به رو شود، خود را آماده کند.

بهترین بازی فکری موجود در بازار

بازی‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و شما می توانید با توجه به علاقه خود آنها را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی چند نمونه بازی فکری جذاب موجود در بازار و نحوه بازی با آنها آشنا خواهیم شد.

بازی فکری سی جی ای مدل CGE Codenames Pictures نسخه فارسی

یکی از بازی های فکری محبوب که علاقه مندان زیادی نیز حتی در بین بزرگسالان دارد، بازی فکری سی جی ای مدل CGE Codenames Pictures نسخه فارسی است. این بازی از جمله بازی های فکری و معمایی مهیج موجود در بازار بوده و سه رده کودک، نوجوان و بزرگسالان می توانند با آن بازی کرده و اوقات خوبی را برای خود فراهم کنند.

تعداد افرادی که در این بازی حضور پیدا می کنند باید بیش از 4 نفر باشند. برای شروع بازی، دو نفر به عنوان سرگروه انتخاب شده و هر یک از آنها نیز اعضای گروه خود را بر می گزینند.

در این بازی، سرگروه کارت هایی در اختیار دارد که تنها خود او می تواند آنها ببیند. بقیه اعضای گروه باید کارت های جاسوسی را با اطلاعاتی که سرگروه به صورت رمزی در اختیارشان قرار می دهد، شناسایی کنند. هر گروه بتواند درست این مساله را تشخیص دهد، برنده بازی است و گروهی که کارت قاتل را انتخاب کند، به عنوان بازنده شناسایی می شود.

بازی فکری منچ و مار و پله مدل پارچه ای

کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که منچ و مار و پله را بازی نکرده باشد. این بازی فکری همواره یکی از محبوب ترین بازی هایی که است هر کس در طول دوران زندگی خود حداقل یک بار این بازی را انجام داده است.

در این بازی چهار گروه مهره، یک تاس و یک صفحه پارچه ای باید در اختیار داشته باشید. حداکثر چهار نفر می توانند خود را وارد این بازی کرده و ساعاتی سراسر هیجان و شادی را برای خود به ارمغان آورند.

بازی فکری مار پله و منچ مخصوص سه گروه سنی خردسال، کودک و نوجوان است اما گاهی بزرگسالان نیز می توانند برای یادآوری دوران کودکی خود آن را انجام دهند. در صورتی که بتوانید از مهره ها و تاس به خوبی مواظبت کنید، این بازی تا سالیان طولانی می تواند همراه شما در ایجاد اوقاتی خوش باشد.

خرید بازی فکری خارجی و ایرانی

ما در کالاوما بهترین بازی های فکری ایرانی و خارجی را برای همه رده های سنی، از کودکان تا بزرگسالان با بهترین قیمت موجود داریم، که میتوانید پس از انتخاب سرگرمی مورد علاقه خود آن را درب منزل تحویل بگیرید و تجربه یک خرید آنلاین و یک بازی لذت بخش را در کنار سایر اعضای خانواده و دوستان داشته باشید.

ادامه مطلب
کالای دیجیتال
لوازم خانه و آشپزخانه
مد و پوشاک
آرایشی بهداشتی