نمایش صفحه 1 از 2
مرتب سازی بر اساس
جستجوی پیشرفته
مرتب سازی بر اساس:
 • پیشنهادی
 • ارزانترین
 • گران ترین
 • جدیدترین
 • پرفروش‌ترین‌
 • پربازدیدترین
 • بیشترین تخفیف
60,000 تومان
4 ( 1 )
اتمام موجودی
اتمام موجودی
اتمام موجودی
5 ( 1 )
اتمام موجودی
4 ( 1 )
اتمام موجودی
3 ( 1 )
اتمام موجودی
جستجوی پیشرفته
محدوده قیمت
برند ها
 • IKEA
 • Miscellaneous
 • Hola
 • ARYA
 • TAK TOY
 • zingobazi
 • bazita
تعداد بازیکن
رده سنی
سبک
نوع
ابعاد
وزن
جنس
رده سنی
قابلیت حرکت
خطر بلعیدن
سایر مشخصات
رنگ محصول
اعمال کردن

خرید و قیمت بازی آموزشی

بازی کردن جز جدایی ناپذیر زندگی کودکان محسوب می‌شود. کودکان با بازی کردن چیزهای جدید یاد میگیرند و مهارت‌های مختلفی می‌آموزند. بر همین اساس در هر رده سنی لازم است تا اسباب بازی های مناسب با سن برای کودک انتخاب شود تا بتواند توانایی کودک را در زمینه های مختلف تقویت کند.

به همین علت است که اسباب بازی ها همواره به عنوان گنجینه کودکان شناخته می‌شوند. کودک همواره بیشتر وقت خود را با استفاده از اسباب بازی‌ها سپری می‌کند؛ بنابراین انتخاب یک اسباب بازی مناسب برای کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. برای خرید اسباب بازی نکات متعددی باید مد نظر قرار گیرد. اولین نکته مهم در انتخاب یک اسباب بازی آموزشی، توجه به سن و نیاز کودک است. به این منظور امروزه انواع مختلفی از اسباب بازی‌ها برای کودکان طراحی میشود. این اسباب بازی‌ها در دسته‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند.

اسباب بازی‌های ورزشی، دسته‌ای از اسباب بازی‌ها هستند که مهارت‌های ورزشی و حرکتی را در کودک تقویت میکنند. بازی فکری نیز دسته دیگری از اسباب بازی‌ها محسوب می‌شوند که باعث پرورش ذهنی کودک خواهند شد. اسباب بازی آموزشی نیز جز بازی هایی هستند که مهارت جدیدی را به کودک می‌آموزند.

فواید بازی آموزشی

صنعت تولید اسباب بازی یکی از صنایعی است که امروزه بیش از گذشته به آن توجه میشود. چرا که روانشناسان و دانشمندان معتقدند که اسباب بازی تاثیر به سزایی در شکل گیری رشد و شخصیت کودک خواهد داشت و بنابراین امروزه تولیدات اسباب بازی با دقت بیشتری انجام میشود. استفاده از بازی آموزشی در سنین مناسب میتواند باعث افزایش تمرکز، قدرت خلاقیت و همچنین آموزش نکات جدید به کودکان شود.

بازی‌های آموزشی خود به دلیل گستردگی در دسته‌های مختلفی قابل تقسیم بندی هستند. ابزارآلات موسیقی که به صورت اسباب بازی تولید میشوند، اسباب بازی‌های آموزشی ورزشی، برخی از بازی‌های فکری، اسباب بازی‌های ساختنی، لگو و... همگی از انواع اسباب بازی‌های آموزشی محسوب میشوند.

روانشناسان توصیه میکنند تا والدین به جای آن که به اسباب بازی‌ها به عنوان ابزاری برای سرگرمی کودک نگاه کنند، آن را به چشم وسیله‌ای برای رشد و آموزش کودک ببینند و در انتخاب اسباب بازی برای کودکان دقت بیشتری به خرج دهند. به عنوان مثال به جای خرید اسباب بازی‌های جنگی که به نوعی خشونت را در کودکی ترویج میدهد، اسباب بازی‌های آموزشی و مهارتی را برای کودکان تهیه کنند.

امروزه استفاده بیش از حد از تبلت و موبایل و بازی‌های کامپیوتری نیز به شکل یک معضل برای والدین درآمده است. چرا که تحرک را از کودک گرفته و موجب آسیب به چشم و تاثیر بر ذهن کودک خواهد شد. والدین میتوانند با انتخاب اسباب بازی‌های آموزشی مهارتی و در عین حال سرگرم کننده، تا حدی کودک را از لوازم دیجیتال و هوشمند دور نگه دارند.

اثرات بازی آموزشی بر یادگیری

در طی سالیان طولانی و انجام مطالعات مختلف در رابطه با تقویت یادگیری، بسیاری از دانشمندان یادگیری با تعامل را به عنوان بهترین روش برای یادگیری در کودکان عنوان کرده‌اند. برقراری تعامل در بین کودکان سبب درک بهتر موضوع برای کودک خواهد شد. بازی کردن به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای برقراری تعامل بین کودک و سایرین محسوب می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع سازندگان اسباب بازی در دنیا نیز به منظور برقراری این تعاملات اسباب بازی‌های مختلف آموزشی را به بازار عرضه نموده‌اند.

بازی و اسباب بازی آموزشی تاثیر به سزایی در رشد هوش هیجانی کودک خواهد داشت. در واقع این بازی‌ها میتوانند اثرات فوق العاده‌ای بر روی جسم و ذهن کودک بگذارند. در پژوهش‌های انجام شده مشخص شد که انجام بازی‌های آموزشی میتواند منجر به رشد تحصیلی کودکان شود. همچنین انجام این بازی‌ها میتواند به افزایش درک و تجسم کودک و در نتیجه پیشرفت در علوم منطقی مثل ریاضیات کمک کند. با توجه به گستردگی انواع این اسباب بازی‌ها، والدین باید بدانند که میخواهند از چه نظر در کودک خود پیشرفت ایجاد کنند و بر این مبنا اسباب بازی مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

امروزه حتی در بسیاری از مدارس و محیط‌های آموزشی نیز از روشهای تدریس مبتنی بر بازی کردن برای تفهیم مطالب در ذهن کودکان استفاده می‌شود. این روش‌های تدریس تاثیر بسیار مثبتی را بر روی ذهن و جسم کودکان داشته است و بر این مبنا استفاده از این روش روز به روز در حال گسترش است.

خرید بازی های آموزشی

با توجه به این که امروزه بسیاری از افراد به دلیل صرفه جویی در وقت و یا به دلایل دیگر، خرید اینترنتی را جایگزین خریدهای حضوری کرده‌اند، خرید بازی آموزشی از طریق فروشگاه‌های اینترنتی معتبر نیز میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. فروشگاه اینترنتی کالاوما در واقع طیف گسترده‌ای از محصولات را بر اساس نیاز کاربر به معرض نمایش گذاشته و افراد تنها با یک سرچ ساده میتوانند نمونه مورد نظر خود را پیدا کنند.

همچنین امکان مقایسه محصولات از نظر قیمت، کیفیت و ... به سادگی قابل انجام خواهد بود. در پایان باید عنوان کرد که اسباب بازی به عنوان ابزاری بسیار مهم در رشد فکری و جسمی کودکان محسوب می‌شود که نباید به سادگی از اهمیت آن چشم پوشی کرد. به این منظور لازم است که والدین زمان بیشتری را صرف خرید و انتخاب اسباب بازی برای کودک خود نمایند.

ادامه مطلب
کالای دیجیتال
لوازم خانه و آشپزخانه
مد و پوشاک
آرایشی بهداشتی